Tre persona, anëtarë të së njëjtës familje, kanë humbur jetën si pasojë e një aksidenti të rëndë rrugor në Itali.

Ngjarja tragjike ndodhi mbrëmjen e djeshme në pranë Milanos, ndërsa viktima kanë mbetur dy prindërit dhe vajza e tyre 12-vjeçare.

Fillimisht humbi jetën nëna, 39 vjeçe, ndërsa u transportuan në spital babai 41 vjeç dhe vajza e tyre, por që të dy nuk mundën të mbijetonin.

Në gjendje të rëndë në spital gjenden edhe dy fëmijët e tjerë të çiftit, një djalë 16 vjeçar dhe një vajzë 10-vjeçare, shkruajnë mediat përtej Adriatikut.

Familja po udhëtonte në bordin e një “Honda Jazz” kur u përplas me dy makina të tjera.

Three people, members of the same family, have lost their lives as a result of a serious road accident in Italy.

The tragic event took place last night near Milan, while the victims are both parents and their 12-year-old daughter.

The mother, 39, initially died while the 41-year-old father and their daughter were taken to hospital, but both could not survive.

The other two children of the couple, a 16-year-old boy and a 10-year-old girl, are in serious condition in the hospital, write the media across the Adriatic.

The family was traveling aboard a Honda Jazz when it collided with two other cars.