Një aksident tragjik është shënuar ditën e sotme në Prevezë të Greqisë. Nga përplasja e dy makinave kanë humbur jetën katër persona, dy djem dhe një vajzë, të cilët ndodheshin në njërën prej makinave, si dhe një burrë që drejtonte makinën tjetër.

Burime për JOQ ALBANIA bëjnë me dija se vajza, e cila ka humbur jetën në aksident është shqiptare, 19 vjeç, me origjinë nga Lezha. E reja me inicialet A.K ndodhej në të njëjtën makinë me dy djemtë.

Ende nuk dihen shkaqet e aksidentit tragjik.

Qytetari shkruan:

Pershendetje ka ndodhur ne preveza greqi nje aksident 4 Te vdekur ku nje prej tyre edhe nje vajze nga lezha,ngushellime familjes ,qofte mire me zotin . Kjo eshte vajza,pushofte ne paqe. A. Kukaj quhet, ngushellime familjes.

A tragic accident was recorded today in Preveza, Greece. Four people lost their lives in the collision of two cars, two boys and a girl, who were in one of the cars, as well as a man who was driving the other car.

Sources for JOQ ALBANIA suggest that the girl, who lost her life in the accident is Albanian, 19 years old, originally from Lezha. The young woman with the initials A.K was in the same car with the two boys.

The causes of the tragic accident are still unknown.

The citizen writes:

Hello, there was an accident in Preveza, Greece, 4 dead, where one of them was a girl from Lezha, condolences to the family, goodbye to God This is the girl, rest in peace. His name is A. Kukaj, condolences to the family.