Një 40-vjeçar me origjinë shqiptare ka humbur jetën në mënyrë tragjike në një aksident në Greqi hjatë ditës së sotme,

Mediat greke shkruajnë se aksidenti ka ndodhur në fshatin Skepasto dhe shqiptari humbi jetën pasi ra nga motori me të cilin ai po udhëtonte.

40-vjeçari shqiptar u gjet i pajetë buzë rrugës mëngjesin e sotëm. Trupi i tij u dërgua në morgun e spitalit Kalavrita, ku më pas u njoftuan edhe familjarët. Shqiptari ishte babai i një fëmijë.

Nuk dihen ende rrethanat e aksidentit, ndërsa policia po punon për të zbardhur shkaqet.

 

A 40-year-old man of Albanian origin has tragically lost his life in an accident in Greece today,

Greek media write that the accident happened in the village of Skepasto and the Albanian lost his life after falling from the motorcycle with which he was traveling.

The 40-year-old Albanian was found dead by the roadside this morning. His body was taken to the morgue of Kalavrita Hospital, where family members were later notified. The Albanian was the father of a child.

The circumstances of the accident are still unknown, while the police are working to find out the causes.