Një aksident tragjik i ka marrë jetën një gruaje shqiptare, banuese në Fermo, në bregun e Adriatikut.

Gruaja 61-vjeçare u godit nga një makinë, e cila nuk ndaloi dhe u largua me shpejtësi nga vendngjarja.

Mbërritja e ndihmës së shpejtë vlejti vetëm për të konfirmuar vdekjen e gruas dhe transportimin e trupit të saj në morgun e qytetit.

Ndërkaq karabinierët e Fermos kanë nisur hetimet për të zbuluar personin që shkaktoi aksidentin dhe u largua nga vendngjarja, ku janë gjetur edhe disa copëza të makinës, të shkëputura nga përplasja.

A tragic accident has taken the life of an Albanian woman, living in Fermo, on the Adriatic coast.

The 61-year-old woman was hit by a car, which did not stop and quickly left the scene.

The arrival of the ambulance was valid only to confirm the death of the woman and the transport of her body to the city morgue.

Meanwhile, Fermo carabinieri have launched investigations to find the person who caused the accident and left the scene, where some pieces of the car were found, detached from the collision.