Aksidenti tragjik i merr jetën shqiptarit 25-vjeçar në Itali, viktimë edhe miku i tij italian

Një aksident tragjik është shënuar së fundmi në Itali, ku një i ri shqiptar dhe miku i tij italian kanë gjetur vdekjen. Ata po udhëtonin me një automjet tip Peugeot, por kanë dalë nga rruga e për pasojë janë përplasur me murin rrethues të varrezave.

Viktimat janë identifikuar si Dante Cappai dhe Enrik Vuka, 23 dhe 25 vjeç. Deri më tani dyshohet se humbja e kontrollit të mjetit ka ardhur për shkak të motit të keq. Pasagjeri Dante Cappai vdiq menjëherë, ndërsa shqiptari ndërroi jetë në spital.

A tragic accident was recently recorded in Italy, where a young Albanian and his Italian friend were found dead. They were traveling in a Peugeot type vehicle, but they went off the road and as a result they collided with the surrounding wall of the cemetery.

The victims have been identified as Dante Cappai and Enrik Vuka, 23 and 25 years old. So far it is suspected that the loss of control of the vehicle has come due to bad weather. Passenger Dante Cappai died immediately, while the Albanian died in hospital.