Shënohet viktima më e re nga koronavirusi në vendin tonë. Burime bëjnë me dije se ka ndërruar jetë një 21-vjeçar nga qyteti i Elbasanit me sëmundje bashkëshoqëruese.

Mësohet se i riu kishte disa ditë që kurohej në shtëpi pas infektimit me Covid-19. Pasi gjendja e tij është rënduar, mbrëmjen e djeshme ai është dërguar në spitalin “Shefqet Ndroqi”. Ai është futur menjëherë në intubim por nuk ka mundur t’i mbijetojë sëmundjes duke ndërruar jetë mbrëmjen e sotme.

Në përditësimin e të enjtes pasdite, Ministria e Shëndetësisë raportoi se gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar pozitiv me koronavirus 302 raste të reja dhe tre persona kanë humbur jetën.

The youngest victim of the coronavirus in our country is recorded. Sources suggest that a 21-year-old from the city of Elbasan has died with a concomitant illness.

It is learned that the young man had been receiving treatment at home for several days after being infected with Covid-19. After his condition worsened, last night he was sent to the “Shefqet Ndroqi” hospital. He was immediately intubated but could not survive the illness by passing away tonight.

In the update on Thursday afternoon, the Ministry of Health reported that during the last 24 hours 302 new cases have been confirmed positive with coronavirus and three people have lost their lives.