Janë zbardhur identiteti i personit që humbi jetën në mbrëmje në fshatin Halilaj dhe i shtetasit që mbeti i plagosur nga përplasja e dy motorrave. Viktima e këtij aksidenti është shtetasi 54 vjeçar, Veleriano Bualli, banues në fshatin Vërri, ndërsa i plagosur ka mbetur shtetasi, Flaurent Kaja.

Lushnjë

Informacion paraprak

Sot rreth orës 18:50, në fshatin Halilaj, Lushnjë, shtetasi V. B., 54 vjeç, banues në fshatin Verri, Fier, duke drejtuar një motomjet, është përplasur me motomjetin me drejtues shtetasin F. K., 43 vjeç, banues në Halilaj.

Si pasojë e përplasjes ka ndërruar jetë shtetasi V. B., dhe është dëmtuar shtetasi F. K., i cili ndodhet në Spitalin Lushnjë jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

The identity of the person who lost his life in the evening in the village of Halilaj and the citizen who was injured in the collision of two motorcycles have been revealed. The victim of this accident is the 54-year-old citizen, Veleriano Bualli, resident in the village of Vërri, while the citizen, Flaurent Kaja, was injured.

Lushnjė

Preliminary information

Today around 18:50, in the village of Halilaj, Lushnjë, citizen V. B., 54 years old, resident in the village of Verri, Fier, driving a motor vehicle, collided with the motor vehicle driven by the citizen F. K., 43 years old, resident in Halilaj.

As a result of the collision, the citizen V. B. died, and the citizen F. K. was injured, who is in Lushnja Hospital out of danger for life.

The investigative group is working to fully uncover the event.