Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në “Rrugën e Kombit”.

Mësohet se dy autovetura janë përplasur me një furgon në segmentin Milot – Rrubik.

Shoferja dhe pasagjerja e njërës prej autoveturave janë plagosur dhe janë nisur me urgjencë në spitalin e Rrëshenit ku ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Furgon dhe njëra autoveturë janë përplasur kokë me kokë, ndërsa është përplasur edhe një tjetër autoveturë.

Ende nuk dihet shkaku i këtij aksidenti të trefishtë, por policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe po kryen ekspertizën.

A serious accident occurred today on “Rruga e Kombit”.

It is learned that two cars collided with a van in the segment Milot – Rrubik.

The driver and the passenger of one of the vehicles were injured and were taken urgently to the hospital of Rrëshen, where they are out of danger for life.

The van and one car collided head-on, while another car collided.

The cause of this triple accident is still unknown, but the police have gone to the scene and are conducting the expertise.