Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Elbasan, në afërsi të markatës së qytetit. Burime bëjnë me dije se në aksident janë përfshirë një automjet tip Smat dhe një tjetër tip BMW.

Nga aksidenti ka mbetur e plagosur një vajzë ndërsa një tjetër ka pësuar lëndime më të lehta.

E plagosura është dërguar në spital për të marrë ndihmën e parë mjekësore. Nuk dihen ende shkaqet e aksidentit.
Në vendin e ngjarjes ka shkuar policia që kreu veprimett proceduriale për të zbardhur rrethanat e aksidentit.

 

An accident occurred tonight in Elbasan, near the city brand. Sources suggest that a Smat type vehicle and another BMW type were involved in the accident.

One girl was injured in the accident, while another suffered minor injuries.

The injured woman was taken to hospital for first aid. The causes of the accident are still unknown.
The police went to the scene and performed the procedural actions to clarify the circumstances of the accident.