Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan kanë arrestuar në flagrancë shtetasin Ç. Z., 38 vjeç, banues në Elbasan.

Në lagjen “Shënkoll”, Elbasan, gjatë një konflikti për motive të dobëta, shtetasi Ç.Z dyshohet nën efektin e alkoolit, u ka hedhur në trup lëndë djegëse duke u shkaktuar dëmtime fqinjëve të tij shtetasve S. Sh. dhe K. Sh, të cilët ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Nga specialistët e Qarkullimit Rrugor në DVP Elbasan u arrestua në flagrancë shtetasi B. P., 50 vjeç, banues në fshatin Katund i Ri, Elbasan, pasi është konstatuar nga shërbimet e Policisë Rrugore duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme.

Specialists for the Investigation of Crime in the Elbasan Police Commissariat have arrested in flagrante delicto the citizen Ç. Mr., 38 years old, resident in Elbasan.

In the neighborhood “Shënkoll”, Elbasan, during a conflict for weak motives, the citizen Ç.Z is suspected under the effect of alcohol, he threw fuel on the body causing injuries to his neighbors to the citizens S. Sh. and K. Sh, who are out of danger for life.

The traffic police in DVP Elbasan arrested in flagrante delicto the citizen B. P., 50 years old, resident in the village of Katund i Ri, Elbasan, after it was ascertained by the Traffic Police services driving the vehicle drunk.

The investigative materials were forwarded to the Prosecution at the Elbasan Court of First Instance, for further action.