Një grabitje me dhunë ka ndodhur gjatë natës së djeshme në kryeqytet, ku dy persona ende të paidentifikuar kanë bastisur bannesën e një të moshuare.

Bëhet me dije se ngjarja ka ndodhur në rrugën “Myslim Keta” dhe e moshuara është shtetasja me inicialet N. Ç, 80 vjeçe.

Grabitësit kanë mundur të marrin një shumë të konsiderueshme parash, ndërkohë që vijon puna e grupit hetimor për identifikimin dhe arrestimin e tyre.

Njoftimi i plotë i policisë: Tiranë

Gjatë natës, në rrugën “Myslim Keta”, dy persona të paidentifikuar kanë vjedhur një shumë parash në banesën e shtetases N. Ç, 80 vjeçe. Punohet për identifikimin e kapjen e autorëve dhe sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

A violent robbery took place last night in the capital, where two as yet unidentified persons raided the apartment of an elderly woman.

It is reported that the event took place on “Myslim Keta” street and the elderly woman is a citizen with the initials N. Ç, 80 years old.

The robbers were able to get a considerable amount of money, while the work of the investigative group continues to identify and arrest them.

Full police report: Tirana

During the night, in “Myslim Keta” street, two unidentified persons stole a large amount of money in the apartment of the citizen N. Ç, 80 years old. Work is underway to identify and apprehend the perpetrators and clarify the circumstances of the event.

The materials were forwarded to the Tirana Judicial District Prosecutor’s Office for further action.