Dy makinave në pronësi të një personi i është vënë flaka gjatë orëve të para të mëngjesit në Elbasan.

Bëhet me dije se dy persona me kapele kanë spërkatur me benzinë makinat dhe më pas i kanë vënë flakën.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në lagjen ‘Emin Matraxhiu’ dhe se makinat janë në pronësi të Kujtim Kasnecit.

Kujtim Kasneci, është pronar i një biznesi ushqimor, dhe nuk dihet ende shkaku që ka çuar autorët në këtë veprim.

Makinat që janë djegur janë një ‘Range Rover’ me targa AA 042 VL dhe një ‘Volkswagen’ me targa AA 248 BB

Policia ndodhet në vendgjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes dhe identifikimin autorëve.

Two cars owned by one person were set on fire during the first hours of the morning in Elbasan.

It is reported that two people in hats sprayed gasoline on cars and then set them on fire.

It is learned that the event took place in the neighborhood ‘Emin Matraxhiu’ and that the cars are owned by Kujtim Kasnec.

Kujtim Kasneci, is the owner of a food business, and it is not yet known the reason that led the perpetrators to this action.

The cars that were burned are a ‘Range Rover’ with license plates AA 042 VL and a ‘Volkswagen’ with license plates AA 248 BB

Police are at the scene and are working to fully uncover the event and identify the perpetrators.