Dy aksidente të rënda janë regjistruar mbrëmjen e sotme në autostradën Tiranë-Elbasan dhe në Librazhd, ku sipas raportimeve dy persona kanë mbetur të plagosur.

Sipas informacioneve një automjet i cili po udhëtonte me shpejtësi në autostradë ka dalë nga rruga dhe si pasojë drejtuesi i mjetit 19 vjeçari E.K është plagosur, por është jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkohë më herët një tjetër aksident u regjistrua në Librazhd, ku një kamion doli nga rruga, duke përfunduar në kanal.

Për të dyja rastet policia po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

Two serious accidents were recorded tonight on the Tirana-Elbasan highway and in Librazhd, where according to reports, two people were injured.

According to the information, a vehicle that was traveling at high speed on the highway went off the road and as a result, the driver of the vehicle, 19-year-old E.K, was injured, but is out of danger for life.

Meanwhile, another accident was recorded in Librazhd, where a truck went off the road, ending up in the canal.

In both cases, the police are working to clarify the circumstances of the accident.