Një aksident ka ndodhur pak minuta më parë në hyrje të qytetit të Lezhës, ku dy mjete janë përplasur keq mes tyre.

Burime bëjnë me dije se si pasojë e përplasjes 1 person ka mbetur i lënduar dhe është nisur me urgjencë drejt spitalit.

Nuk dihet ende se çfarë e ka shkaktuar aksidentin, por si pasojë e përplasjes janë krijuar radhë mjetesh.

Policia ndodhet në vendngjarje për menaxhimin e trafikut, dhe zbardhjen e rrethanave të aksidentit.


An accident occurred a few minutes ago at the entrance of the city of Lezha, where two vehicles collided badly between them.

Sources suggest that as a result of the collision, 1 person was injured and was rushed to the hospital.

It is not yet known what caused the accident, but as a result of the collision, queues of vehicles were created.

Police are at the scene to manage traffic, and clarify the circumstances of the accident.