Pèrplasen dy automjete tek rruga 5 maji, në kryqëzimin pranë tregut të Medresesë.

Siç shihet dhe në foton e mëposhtme njëra nga automjetet është kthyer përmbys, brenda automjetit ka pasur pasagjerë, dyshohet se ka të lënduar. Po ashtu ja dyshime se brenda makinës ka pasur dhe fëmijë.

Sipas njoftimit të policisë, fëmijët janë 5 dhe 10 vjeç: Më 01.06.2020, reth orës 14:10, tek kryqëzimi i rrugës “5 Maj”, është përplasur mjeti me drejtues shtetasin E.T., me mjetin me drejtues shtetasin G.D.

Si pasojë e përplasjes është demtuar drejtuesi i mjetit shtetasi G.D , dhe dy fëmijët e tij të mitur 10 dhe 5 vjeç, të cilët ndodhen në spital, jashtë rrezikut për jetën .
Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

 

As can be seen in the picture below, one of the vehicles turned upside down, there were passengers inside the vehicle, it is suspected that there are injured. There are also suspicions that there were children inside the car.

According to the police report, the children are 5 and 10 years old: On 01.06.2020, around 14:10, at the intersection of “5 Maj” street, the vehicle with driver E.T. collided with the driver G.D.

As a result of the collision, the driver of the vehicle, citizen G.D, and his two minor children, 10 and 5 years old, who are in the hospital, were injured, out of danger for life.
The investigative group and the Police services are at the scene and work is underway to clarify the circumstances of the event.