Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e së mërkurës në Lezhë. Mësohet se dy mjete që po lëviznin në drejtim në Lezhës kanë dalë nga rruga dhe kanë përfunduar në një kanal me ujë, në anë të rrugës.

Për pasojë, i plagosur ka mbetur një nga drejtuesit e mjeteve që është dërguar në spitalin e Lezhës. Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

An accident occurred on Wednesday evening in Lezha. It is learned that two vehicles that were moving in the direction of Lezha went off the road and ended up in a water canal, on the side of the road.

As a result, one of the drivers who was taken to Lezha hospital was injured. Police have launched an investigation to find out the causes of the accident.