Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e internetit.

Uellsiani i dha avantazhin skuadrës së tij në minutën e 12’, në barazimin 1-1 ndaj Çeltenham, duke shënuar nga porta.

Portieri 25-vjeçar, gjuajti topin nga porta, ku kishte si qëllim ta dërgonte te zona kundërshtare, por pa që topi i gjuajtur prej tij të përfundonte në rrjetë, duke përfituar edhe nga dalja e portierit kundërshtar.

Kaq ka mjaftuar që në rrjetet sociale, goli i shënuar nga King të nisë të bëjë “namin”.

Newport goalkeeper Tom King, in the English Second League, has scored a crazy goal today, which is making the rounds of the internet.

The Welshman gave his team the lead in the 12th minute, in the 1-1 draw against Cheltenham, scoring from the goal.

The 25-year-old goalkeeper shot the ball from the goal, where he intended to send it to the opposing area, but saw that the ball fired by him ended up in the net, taking advantage of the exit of the opposing goalkeeper.

That was enough for the goal scored by King on social networks to start making a name for itself.