Një grábitje e pazakontë ka ndodhur gjatë natës së djeshme në qytetin e Përmetit.

Një mini-market në lagjen “Partizani” në pronësi të shtetases me inicialet F.K. është gjetur i grábitur mëngjesin e sotëm. Autori i dyshuar ka thyer fasadën e përparme të dyqanit dhe është futur në ambjentet e brendshme, ku ka arritur të vjèdhë një sasi paketash cigaresh.

Pòlicia e Përmetit po punon për identifikimin dhe kapjen e autorit.

An unusual robbery took place last night in the town of Përmet.

A mini-market in the “Partizani” neighborhood owned by the citizen with the initials F.K. was found crushed this morning. The suspected perpetrator broke the front facade of the store and entered the interior, where he managed to collect a quantity of packs of cigarettes.

Përmet police are working to identify and apprehend the perpetrator.