Infoelbasani ka siguruar videon që tregon momentin e përplasjes fatale që ndodhi mbrëmjen e djeshme në aksin rrugor Elbasan-Bradashesh, ku një person humbi jetën dhe 6 të tjerë mbetën të plagosur.

Siç shihet dhe nga pamjet e kamerave të sigurisë, përplasja mes dy mjeteve që ecinin në krahe të kundërta të rrugës ka qenë shumë e fortë, dhe rezultoi fatale për pasagjerin në mjetin tip volsvagen, 35-vjeçarin Klevis Deda.

Shkak i aksidentit dyshohet që të jetë bërë shpejtësia e lartë me të cilin udhëtonte mjeti tip volsvagen, i cili ka hyrë në korsinë e minibusit, që po kthehej nga Korça, dhe është shkatërruar plotësisht.

Drejtuesja e mjetit Volsvagen ndodhet në gjendje kritike për jetën në spital, ndërkohë që lëndime më të lehta kanë marrë 5 persona që ndodheshin në mjetin minibus, që po kthehej nga Korça drejt Tiranës.

Edhe pse u dërgua me urgjencë në spital , Deda që është babai i një vajze, nuk ka mundur dot që t’iu mbijetonte plagëve të marra.
Gjatë ditës së djeshme humbën jetë 4 shtetas në aksidente dhe u plagosën 10 të tjerë.

Infoelbasani has provided the video that shows the moment of the fatal collision that occurred last night on the road axis Elbasan-Bradashesh, where one person lost his life and 6 others were injured.

As can be seen from the security camera footage, the collision between two vehicles walking on opposite sides of the road was very strong, and was fatal for the passenger in the Volkswagen vehicle, 35-year-old Klevis Deda.

The cause of the accident is suspected to be the high speed at which the Volkswagen vehicle was traveling, which entered the lane of the minibus, which was returning from Korça, and was completely destroyed.

The driver of the vehicle Volsvagen is in critical condition for life in the hospital, while minor injuries were received by 5 people who were in the minibus, which was returning from Korça to Tirana.

Although he was rushed to hospital, Deda, who is the father of a girl, could not survive the injuries.
During yesterday, 4 citizens lost their lives in accidents and 10 others were injured.