Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm dhe të nxehtë në të gjithë territorin. Në zonat malore do ketë edhe rebeshe shiu.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 16°C në 28°C, në zonat e ulëta nga 23ºC në 36°C dhe në zonat bregdetare nga 24°C në 37°C.

Era do të fryjë në drejtim Perëndimor-Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë mbi 2-3 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot kryesisht të qëndrueshëm, por nuk përjashtohen edhe mundësia për rebeshe shiu. Temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 18°C në 29°C dhe në zonat e ulëta nga 20°C në 35°C.

Our country today will be dominated by alternating clearings and eclipses, bringing stable and hot weather throughout the territory. There will also be rain showers in the mountainous areas.

According to Meteoalb, today temperatures will have a slight drop where they will vary: in mountainous areas, from 16 ° C to 28 ° C, in low areas from 23ºC to 36 ° C and in coastal areas from 24 ° C to 37 ° C.

The wind will blow in the West-Northwest direction while the strength of the waves at sea will be over 2-3 points.

Kosovo today will be dominated by alternating eclipses and clearings which will bring mostly stable weather, but the possibility of rain is not excluded. Temperatures will drop slightly where they will vary: in mountainous areas from 18 ° C to 29 ° C and in lowland areas from 20 ° C to 35 ° C.