Një shpërthim i fuqishëm tritoli ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Shkodër, në lagjen “Tom Kola”.

Burime bëjnë me dije se lënda eksplozove është vendosur në lokalin e 46-vjeçares Hana Fojleta, e cila është edhe pronarja.

Fatmirësisht nuk ka të lënduar në njerëz, por vetëm dëme materiale.

Policia njofton se rreth orës 20:50, në lagjen “Tom Kola”, Shkodër, përpara lokalit Bar kafe në pronësi të shtetases H. F. 46 vjeçe, banuese në lagjen Tom Kola Shkodër, ka shpërthyer lëndë plasëse, ku ka vetëm dëme materiale.

Po punohet me grup hetimor për sqarimin e rrethanave të kësaj ngjarje, identifikimin dhe kapjen e autorit/ve.

A powerful TNT explosion occurred tonight in Shkodra, in the neighborhood “Tom Kola”.

Sources for Fax News from the field, suggest that the explosives were placed in the bar of 46-year-old Hana Fojleta, who is also the owner.

Thankfully there are no injuries to people, but only material damage.

The police informs that around 20:50, in the neighborhood “Tom Kola”, Shkodra, in front of the bar Bar kafe owned by the citizen H. F. 46 years old, resident in the neighborhood Tom Kola Shkodra, an explosive device exploded, where there is only material damage.

An investigative group is working to clarify the circumstances of this event, identify and apprehend the perpetrator / s.