Një shpërthim tritoli ka tronditur mbrëmjen e djeshme Mamurrasin, në banesën e një biznesmeni.

Sasia e tritolit ka shpërthyer në oborrin e banesës së shtetasit Shpëtim Ndreca, dhe për fat të mirë nga ky shpërthim nuk ka dëme në njerëz.

Mësohet se Ndreca ka një vëlla ish-prokuror, teksa është i ndarë nga bashkëshortja. Ai është pronar i frabrikës së miellit në Fushë Mamurras, ndërsa nuk dihet nëse ngjarja ka lidhje me bizneset e tij, shkruan Faxweb.al.

Ende nuk ka një pistë konkrete në tryezën e hetuesve.

Menjëherë në vendngjarje mbrëmjen e djeshme shkuan forcat e Policisë dhe grupi hetimor ku po vijon puna për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.

 

A tritium explosion shook Mamurras last night, in the apartment of a businessman.

The amount of tritol has exploded in the yard of the apartment of the citizen Shpëtim Ndreca, and fortunately from this explosion there is no damage to people.

It is learned that Ndreca has a brother, a former prosecutor, as he is separated from his wife. He is the owner of the flour factory in Fushë Mamurras, while it is not known if the event is related to his businesses, writes Faxweb.al.

There is still no concrete runway on the investigators’ table.

Immediately last night, the Police forces and the investigative group went to the scene where the work is continuing to clarify the circumstances of the event, identify and apprehend the perpetrator.