Një ngjarje e rendë është regjistruar në fshatin Shkjezë të bashkisë Vau i Dejës. Sipas burimeve viktima është Gjin Ndoji i moshës 27 vjeç, teksa trupi i tij i pajetë është gjetur rreth orës 05:55 të mëngjesit të kësaj të diele.

Njoftimi i plotë i policisë
Më datë 09.08.2020, rreth orës 05:55, në fshatin Shkjezë, Njësia Administrative Bushat, në rrugë, është konstatuar i pajetë, shtetasi Gj. B., 27 vjeç, banues në lagjen “1 Maji”, Shkodër.

Nga veprimet e para hetimore dyshohet se ka humbur jetën si pasojë e përdorimit të armës së zjarrit.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Pranë trupit të pajetë të të riut është gjetur dhe automjeti me të cilin ai po udhëtonte. Në këtë zonë nuk ka kameria sigurie apo nuk është një rrugë shumë e populluar, çka mendohet se ka qenë një atentat i mirëmenduar.
Gjin Ndoji kishte ndërruar mbiemrin. Ai rezulton me dy mbiemra, Gjin Ndoji dhe Gjin Boriçi.

A serious event was recorded in the village of Shkjeza in the municipality of Vau i Dejës. According to sources, the victim is Gjin Ndoji, 27 years old, while his lifeless body was found around 05:55 this Sunday morning.

Full police notification
On 09.08.2020, around 05:55, in the village of Shkjezë, Bushat Administrative Unit, on the street, was found dead, citizen Gj. B., 27 years old, resident in the neighborhood “1 Maji”, Shkodra.

From the first investigative actions, it is suspected that he lost his life as a result of using a firearm.

The investigative group under the direction of the Prosecution continues to work to clarify the circumstances of the event.

The vehicle he was traveling in was also found near the dead body of the young man. There is no security camera in this area or it is not a very crowded road, which is thought to have been a well-thought-out assassination.
Gjin Ndoji had changed his surname. It results in two adjectives, Gjin Ndoji and Gjin Boriçi.