Abcnews.al zbulon emrat e të plagosurve mbrëmjen e sotme në Elbasan si pasojë e një sherri të ndodhur në një lokal.

Sipas policisë të plagosur kanë mbetur pronari i lokalit dhe tre djemtë e tij të cilët janë dërguar në spitalin e Elbasanit, ku ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Të plagosurit Spiro Ziu dhe tre djemtë Renato Ziu, Gjergji Ziu , Elis Ziu.

Mësohet se ka qenë babai që është përfshirë në sherr me autorët, ndërsa djemtë i kanë dalë në mbrojtje, por e kanë pësuar të katërt.

Në këtë ngjarje janë identifikuar katër autorët , ndërsa vijon puna për kapjen e tyre.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punohet për sqarimin dhe dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Abcnews.al reveals the names of the injured tonight in Elbasan as a result of a quarrel that took place in a bar.

According to the police, the owner of the restaurant and his three sons were injured and taken to the hospital in Elbasan, where they are out of danger for life.

Injured Spiro Ziu and three sons Renato Ziu, Gjergji Ziu, Elis Ziu.

It is learned that it was the father who was involved in the quarrel with the perpetrators, while the sons came to his defense, but suffered the fourth.

Journalist Aldo Kozarja reports that four perpetrators have been identified in connection with this event, while work continues to capture them.

The investigation team is at the scene and is working to fully clarify and document the circumstances of the event