redaktor

Po ‘fluturonin’ me makinë, policia ndëshkon rëndë shoferët në aksin Elbasan-Tiranë

Ibë, Tiranë- Policia Rrugore e Tiranës ka vijuar kontrollet në aksin Elbasan-Tiranë. 28 shoferë mësohet se janë ndëshkuar për shkak se udhëtonin me shpejtësi tej normave të lejuara, ku 10 prej tyre u është pezulluar patenta. Kontrollet kanë vazhduar dhe po...

Përfshihet nga flakët Biblioteka Universitare në Shkup

Zjarret po kthehen në makth në Maqedoninë e Veriut. Biblioteka Universitare e Shkupit është rrezikuar seriozisht nga një vatër flakësh pranë godinës. Ditë më parë Tetova kaloi një tragjedi të rëndë pas një zjarri në spitalin Covid. 14 viktima u...

Koincidenca e frikshme! Në të njëjtën ditë në të njëjtën orë/ Tërmeti rikthen panikun te shqiptarët, çfarë thotë sizmiologu

Para pak çastesh vendi ynë u trondit nga një tërmet i fortë që u ndje në disa qytete pasi lëkundjet zgjatën pak sekonda. Në lidhje me këtë tërmet që rikthen frikën te shqiptarët, sizmiologu Rrapo Ormeni shprehet se qytetarët nuk...

Rritet numri i vdekjeve dhe i rasteve të reja me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe shëndetin e të tjerëve. Çdo qytetar mbi 18 vjeç, mund të vaksinohet në qendrën shëndetësore ose në pikën më të afërt të vaksinimit...

Tërmeti 3.9 ballë trondit Shqipërinë, epiqendra pranë TIranës

Një tërmet 3.9 ballë ka tronditur sot në mesditë Shqipërinë. Lëkundje tërmeti janë ndjerë pasditen e sotme në vend. Mësohet se tërmeti është ndjerë dhe në kryeqytet. Sipas qendrës sizmiologjike Europiane Mesdhetare, tërmeti ishte me magnitudë 3.9 të shkallës Rihter,...

Sa emigrantë shqiptarë morën nënshtetësinë italiane gjatë një viti

Mbi 26 033 emigrantë shqiptarë kanë marrë nënshtetësinë italiane gjatë një viti e zënë vendin e parë për nga numri ndër komunitetet e huaja që jetojnë e punojnë në vendin fqinje. Të dhënat janë marrë nga bilanci i fundit demografik...

Zhduken dy vajza të mitura, nëna hedh dyshime se ku ndodhen

Zhduken dy vajza të mitura. Një grua nga Vitia në Kosovë ka denoncuar në polici humbjen e dy vajzave të saj të mitura. Gruaja ka deklaruar se vajzat janë larguar nga shtëpia më 23 korrik dhe që prej asaj dite...

Letër imagjinare e Enrikos dërguar babait të tij Arbenit: “Më fal babi, po iki tek mami dhe motrat nuk i duroj dot dhimbjet”

Enriko Gjoka 12 vjeç, e vetmja dritë shprese e mbetur për familjen Gjoka, nuk ia doli t’i mbijetonte plagëve të marra nga shpërthimi i bombolës së gazit në hotelin e tyre në Velipojë. I mituri ndërroi jetë në Itali,...

Elbasan/ Nuk i bindet patrullave të policisë, i riu tenton të ‘vrasë’ një efektiv (Emri)

Një 31-vjeçar është vënë në prangat e policisë, pasi nuk u ka ndaluar dy patrullave të policisë, dhe ka përplasur një efektiv, i cili është dërguar me urgjencë në spital, jashtë rrezikut për jetën. Bledi Larti nuk ndaloi në dy...

Rrëfimi i të zotit të shtëpisë, që ekzekutoi “kapo-bandën” e komunizmit: “Unë e vrava Xhevdet Mustafën, pasi ai na hyri në shtëpi dhe…”

Publikohet historia e panjohur të ngjarjes së bujshme të ndodhur në 26 shtatorin e largët, të vitit 1982. Diku rreth mesditës, në rrugën nacionale Rrogozhinë-Lushnje, pasi kishte marrë me forcën e armëve një auto veturë ‘Taxi’, Xhevdet Mustafa, ndaloi...

About Me

487 POSTS
0 COMMENTS
- Advertisement -

Latest News

Po ‘fluturonin’ me makinë, policia ndëshkon rëndë shoferët në aksin Elbasan-Tiranë

Ibë, Tiranë- Policia Rrugore e Tiranës ka vijuar kontrollet në aksin Elbasan-Tiranë. 28 shoferë mësohet se janë ndëshkuar për shkak...
- Advertisement -

Përfshihet nga flakët Biblioteka Universitare në Shkup

Zjarret po kthehen në makth në Maqedoninë e Veriut. Biblioteka Universitare e Shkupit është rrezikuar seriozisht nga një vatër flakësh pranë godinës. Ditë më parë...

Koincidenca e frikshme! Në të njëjtën ditë në të njëjtën orë/ Tërmeti rikthen panikun te shqiptarët, çfarë thotë sizmiologu

Para pak çastesh vendi ynë u trondit nga një tërmet i fortë që u ndje në disa qytete pasi lëkundjet zgjatën pak sekonda. Në lidhje...

Rritet numri i vdekjeve dhe i rasteve të reja me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe shëndetin e të tjerëve. Çdo qytetar mbi 18...

Tërmeti 3.9 ballë trondit Shqipërinë, epiqendra pranë TIranës

Një tërmet 3.9 ballë ka tronditur sot në mesditë Shqipërinë. Lëkundje tërmeti janë ndjerë pasditen e sotme në vend. Mësohet se tërmeti është ndjerë dhe...