Top-Lajme

Aksident i frikshëm në garat Rally, humbin jetën katër tifozë!

SLLOVAKI - Gara nën kujdesin e Klubit Hungarez të Automjeteve po zhvillohej në kufirin verior të vendit me Sllovakinë dhe rruga e veçantë fatale...

Do të konkurrojë ‘Lamborghinin’ dhe ‘Ferrarin’, prezantohet makina e parë shqiptare ‘Illyrian’, çmimi është...

Makina e parë shqiptare u prezantua dje në ekspozitën TREDITECH, në Torino, Itali. Supermakina e re “Illyrian Pure Sport” ka një motor 6.2 litërsh LT2...

Trafik i rënduar në aksin Elbasan-Tiranë, policia thirrje shoferëve: Mos kryeni parakalime të gabuara

ELBASAN- Prej disa minutash në akset rrugore “Papër-Elbasan” dhe “Librazhd-Elbasan” ka një fluks të madh të lëvizjes së automjeteve në drejtim të Tiranës, duke...

I ka dalë nami si qyteti që kursen, INSTAT: Gjirokastra qyteti më me pak...

Në 2022-in, Shqipëria nuk ka shtuar as një kilometër rrugë në rrjetin e saj rrugor. Investimet publike në rrjetin rrugor ende nuk janë materializuar...

Një grup të rinjsh kërkojnë ndryshimin e moshës nga 18 në 15 vjeç për...

Një grup të rinjsh të gjithë të moshës 15-16 vjeç kanë ndërmarrë një nismë të veçantë. Ata kërkojë që të ulet mosha e lejuar për...

Lajmi i fundit

Aksident, drejtuesi i dehur përfundon në kanal

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në Fier. Mësohet se drejtuesi ishte në gjendje të dehur dhe si...