Top-Lajme

Lajm i mirë për drejtuesit e automjeteve. Ja për çfarë bëhet fjalë?

Çmimet e sigurimit të detyrueshëm të mjeteve kanë pësuar një rënie të ndjeshme në ditët e fundit. Sipas një vrojtimi të kryer nga Monitor pranë...

Lamtumirë mashtrues/ Vjen pajisja që zbulon kilometrazhine vërtetë të mjetit

Tashmë askush nuk do të ketë mundësi të mashtrojë lidhur me kilometrat e bëra nga makinat. Të gjitha automjetet që kalojnë Kontrollin Teknik do...

Edicion i limituar me vetëm 10 ekzemplar, Ronaldo blen super-bishën luksoze Bugatti Centodieci, 10...

Cristiano Ronaldo i ka shtuar një tjetër “bishë luksoze” koleksionit të tij të makinave të shtrenjta. Këtë radhë bëhet fjalë për një edicion të limituar...

Ka kushtu 600.000 €…Vali Corleone blen Ferrarin luksoz model i fundit (Foto)

Duket se biznesmeni i pasur nga Kosova i ka bërë vetes një super dhuratë që të gjithë do e dëshironin. Bëhet fjalë për një...

‘Shtroi’ Lamborginin në rrugë pasi e bleu mjaft shtrenjtë, por nuk e gëzon dot,...

Nuk e ka gëzuar as disa orë Lamborginin e tij luksoz. Një norvegjez duke u kthyer në shtëpi nga Gjermania, pasi bleu një Lamborghini...

E reja tregon kalvarin me burrat dhe pse iku me të dashurin e ri: Burri i parë i ndërroi jetë, i dyti më rrihte,...

Arjeta Çauli, 26-vjeçarja nga Durrësi, e cila prej një jave ishte shpallur e zhdukur, ndonëse familja e kërkonte prej 1 jave, u strehua në...

Nga 30 nëntori ndryshojnë rregullat e udhëtimit drejt Britanisë së Madhe

Rregullat e udhëtimit për në Mbretërinë e Bashkuar do të ndryshojnë duke filluar nga ora 04.00 e ditës së martë 30 nëntor. Të gjithë personat...

Tronditet Greqia. Burri masakron gruan me thikë në krevat

Tjetër vrasje shokuese e një gruaje nga bashkeshorti i saj në Greqi. Vrasja e 14 e nje gruaje brenda ketij viti ka ndodhur ne...

Mot i paqëndrueshëm/ Nisin reshjet e dëborës. Parashikimi i motit për sot

Vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të paqëndrueshme. Sipas MeteoAlb duke filluar nga orët e para të ditës mbetet mot i vranët...

Zjarr në banesë, humb jetën 12-vjeçarja

Një 12-vjeçare ka ndërruar jetë mbrëmjen e sotme si pasojë e plagëve të marra nga zjarri banesën e saj në Dervician të Gjirokastrës. E mitura,...

Aksident tragjik në Itali. Makina përplaset me pemën, humb jetën i riu shqiptar, plagosen 4 të tjerë

Nuk ndalen aksidentet me shqiptarë në Itali. Një 20-vjeçar shqiptar ka humbur jetën pas një aksidenti tragjik mëngjesin e sotëm në Itali. Përveç viktimës, 4...
- Advertisement -

News now

E vranë në derën e shtëpisë, kush ishte Pashko Ujka nga deputet, kryetar komune dhe president i ekipit ADA

– Ish-kryekomunari i Velipojës, Pashko Ujka ka ndërruar jetë mbrëmjen e sotme në spitalin e Shkodrës, pas një atentati...
- Advertisement -

Si u qëllua pas shpine tek dera e shtëpisë ish-deputeti? Çfarë thotë policia?

Zbardhen detaje të reja nga ngjarja e rëndë që ndodhi sot në lagjen“Vasil Shanto”, pranë qendrës së qytetit të Shkodrës. Pashko Ujka, 64 vjeç, ish-deputet...

Atentat/ Qëllohet pas shpine me silensiator ish-kryetari i komunës

Atentat ndaj ish-kryetarit të komunas Velipojë. Pashko Ujka ka mbetur i plagosur me armë zjarri. Burime për Noa.al bënë me dije se ngjarja ka ndodhur pranë...

Një tjetër burrë gjendet i vdekur në rrugë

Pas trupit të pajetë që është gjetur në një kanal në Fier, një tjetër ngjarje e rëndë raportohet në vendin tonë. Burime bëjnë me dije...

Gjendet i mbytur në kanal një shtetas

Fier/Informacion paraprak Në fshatin Mujalli, në një kanal me ujë është gjetur i mbytur dhe i dekompozuar një shtetas i seksit mashkull ende i paidentifikuar. Në...