Sport

Vandals of Partizan and Tirana destroy the city of Elbasan

  Vandalët e mbërritur nga Tirana kanë shkatërruar sot qytetin e Elbasanit. Trazirat mes tifozëve të Partizanit dhe Tiranës kanë nisur pa filluar ndeshja. Ata kanë...

Official / Ronaldo goes down in history as the best goal scorer of all...

  Juventus ka mposhtur 2-0 Napolin duke fituar kështu Superkupën e 9-të të Italisë. Pas një pjese të parë të qetë dhe pa gola, ishte Ronaldo...

Unbelievable. Goalkeeper scores a ‘crazy’ goal in England, from goal to goal (Video)

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

The former Italian arbitrator disappears in Albania

Prej më shumë se 10 ditësh ish-arbitri italian, Davide Pekoreli është zhdukur prej në Shqipëri. Mediat italiane shkruajnë se makina që kishte marrë me...

Messi “king” of the last 10 years, CR7 only once on the throne

Leo Messi nuk ka rivalë në 10 vitet e fundit kur flitet për golat dhe asistet brenda një viti. Vetëm në tre raste ka...

He suffers a heart attack, here is the moment when the 24-year-old falls in the middle of the field

Një lajm tragjik ka ndodhur këtë të enjte në Portugalia, ku futbollisti brazilian Alex Apollinario nuk arriti të fitojë luftën me sëmundjè, si pasojë...

Messi sends beers to 160 goalkeepers who have scored goals during his career

Messi u dërgon birra 160 portierëve që iu ka shënuar gol gjatë karrierës së tij Lionel Messi ka vendosur t'iu dërgojë nga një birrë plot...

Top-selling jerseys for last year / Messi first, Ronaldo goes down to third place

Viti 2020 na bëri të shohim një futboll të çuditshëm me stadiume bosh dhe me futbllistë që nuk takoheshin me nëri-tjetrin. Megjithatë, futbolli vazhdoi,...

Buffon is declared the best goalkeeper of all time, Neuer: Phenomenal!

Gianluigi Buffon është votuar si portieri më i mirë ndonjëherë, sipas shumë kolegëve të tij që shprehën mendimin e tyre në La Gazzetta dello...

“He suffered a heart attack!” How the 24-year-old Albanian swimmer passed away

Sporti shqiptar sot është në zi, pasi u shua në moshën 24-vjeçare notari Klavio Meca. Lajmin e njoftoi KOKSH. Presidenti i KOKSH-it Viron Bezhani u...

San Diegans left feeling sad as ‘The Murph’ comes down

SAN DIEGO (AP) — The biggest piece of San Diego’s sports history is slowly being knocked down and ground to bits. They’re tearing down the...

News now