Sport

The 17-year-old goalkeeper scores 10 goals, but is declared the best of the match

Denis Popov, portieri 17-vjeçar i ekipit rus, Rostov, ka vendosur një rekord të ri në këtë kampionat. Djaloshit i duhej të zbriste në fushë me...

His son celebrates his 10th birthday, here is Cristiano Ronaldo’s gift

Djali i futbollistit të njohur Cristiano Ronaldo ka festuar ditën e sotme 10 vjetorin e tij të lindjes. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Ronaldo...

Albanian football is shaken, 9 months in prison for the president of the Federation...

Presidenti i Federatës kosovare të futbollit, Agim Ademi ndodhet në télashe të mëdha, Ky i fundit është prej kohësh në betejë ligjore për akùzat...

Players fight with fists

  Eros Grezda dhe serbi Antonio Mirko Çolak kanë përfunduar me grushte atë që kanë nisur gjatë minutave të ndeshjes mes Osijekut dhe Rijekës. Ka...

Black football, Skanderbeg’s player dies at the age of 18

Futbolli shqiptar në zi. Futbollisti i Skënderbeut Dorian Tahirllari ndërroi jetë në moshën 18-vjeçare duke humbur betejën me sëmundjen e rëndë që vuante prej...

Forbes ranks the 10 highest paid athletes of 2020

Revista Forbes ka përditësuar listën me sportistët që arkëtojnë më shumë para dhe për vitin 2020 në krye të renditjes është një emër i...

From allusions to bearers of Covid in the relationship with women, Strakosha: Albanians more beautiful than Greeks and Italians

Thomas Strakosha është një nga futbollistët e Kombëtares më në formë të momentit, teksa ishte duke zhvilluar një sezon fantastik në Serinë A me...

“I was dying of hunger” / The terrifying story of the African football player: I don’t want to play in Albania anymore, I slept...

Vitet e fundit, shumë futbollistë afrikanë kanë zbarkuar në futbollin shqiptar me shpresën se do shkëlqejnë dhe kështu mund të kapin një kampionat më...

Eros Grezda admits for the first time the connection with Oriola Marashi

Futbollisti i njohur, Eros Grezda dhe Oriola Marashi thuhet se kanë qenë në lidhje për një kohë të gjatë. Të gjitha spekulimeve u ka...

“How Edmond Koseni threatened me with imprisonment” – Tomori’s former striker reveals the unspoken duel for the title with Tirana: They couldn’t even beat...

Për humbjen e titullit të 2000-shit, në Berat nuk e kanë FSHF-në, por edhe me Policinë e Elbasanit. Një nga protagonistët e finales së...

“I know everything, I have direct information”, the teammate tells what is happening with Schumacher

Në një intervistë për Fox Sports, Felipe Massa foli për shëndetin e Michael Schumacher pas aksidentit që pësoi në Meribel më 29 Dhjetor 2013....

News now