Tjetër lëkundjet sizmike në Shqipëri

Një tërmet me magnitudë 3 te shkalles Rihter u regjistrua mbremjen e sotme në Gjirokastër.

Suipas EMCS, termeti kishte nje thellesi prej 2 kilomtrash dhe u regjistrua 10 km larg Gjirokastres.

Dy dite me pare nje tjeter termet shkundi Shqiperine. Ai e kishte epiqendren ne Lezhe por u ndie edhe ne Tirane, Durres dhe Shkoder.