Otrdienas rītā Jēkabpilī izveidojusies līdz septiņiem centimetriem bieza sniega kārta un zem sniega svara saliekušās puķes.

Era pritet të jetë e fortë, ndërkohë që reshje parashikohet të ketë të tre ditët e para të javës, të hënën, të martën e të mërkurën.

TIRANË– Pranvera ende nuk ka ardhur plotësisht! Windy parashikon një javë me erë të fortë, reshje dhe temperatura të ulëta. Duke nisur nga e marta e javës që vjen pritet që temperaturat të zbresin në 8 gradë e më pas gradualisht do të shkojnë gradualisht deri më -4 gradë celsius.

Era pritet të jetë e fortë, ndërkohë që reshje parashikohet të ketë të tre ditët e para të javës, të hënën, të martën e të mërkurën. Reshjet e dëborës nuk do të mungojnë. Pas të mërkurës, moti do të fillojë të zbutet sërish.