Aksident me vdekje në aksin Mamurras – Fushë Krujë.

Ngjarja ka ndodhur pranë Thumanës.

Viktima ende e paidentifikuar po lëvizte me motoçikletë kur është përplasur nga një mjet, duke i shkaktuar vdekjen e menjëhërshme.

Në vendngjarje kane mberritur efektivet e policisë së qarkullimit rrugor.

Ende nuk dihet rrethanat e plota të këtij aksidenti të rëndë.

Krujë/Informacion paraprak

Rreth orës 17:30, tek rreth rrotullimi i Thumanë Krujë, një automjet ka goditur një shtetas këmbësor ende të pa identifikuar ku si pasojë e plagëve të marra ka ndëruar jetë menjëherë.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.