Një aksident ka ndodhur para pak çastesh në afërs të fshatit Katund i Ri në Elbasan. Bëhet me dije se si pasojë e përplasjes së dy automjeteve ka mbetur i plagosur 1 person.

Në bazë të informacoioneve paraprake i lënduar ka mbetur njëri prej drejtuesve të mjetit, gjendja shëndetësore e të cilit nuk bëhet ende me dije.

Policia dhe autoambulanca janë nisur me urgjencë drejt vendngjarjes.