Një aksident me pesë persona të plagosur ka ndodhur pasditen e sotme në aksin Lushnje-Berat.

Dy makina, një fuoristradë dhe një “Ford” përfunduan në kanal rreth orës 18:30.

Pesë të plagosurit ndodhen në spital jashtë rrezikut për jetën.

Policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes.