Mbrëmjen e së premtes ka ndodhur një aksident i rëndë në qytetin e Beratit.

Një automjet tip “Golf 5” ka humbur kontrollin dhe për pasojë është përplasur me disa makina të tjera në aksin rrugor Agjensi – Gjykata.

Për momentin janë 3 persona të lënduar të cilët janë transportuar në spitalin rajonal të Beratiti.

“Fax News” raporton se drejtuesi i automjetit është në terapi intensive, ndërsa pasagjerja shtatzënë ndodhet në repartin e kirurgjisë.