Tragjike në Greqi. Humb jetën në aksident një shqiptar, plagoset bashkëatdhetari i tij.

Mediat greke raportojnë se një kamion u rrëzua në 60 metra greminë, duke u shkatërruar plotësisht dhe duke i marrë jetën drejtuesit 53-vjeçar.

I plagosur mbeti edhe pasagjeri në mjet, po ashtu shtetas shqiptar i moshës 56-vjeçare.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në aksin Kiriaki-Livadhea, në afërsi të fshatit Analipsi, Viotia.