Aksident i rëndë në fshatin Zajm të Klinës në Kosovë.

Bëhet me dije se dy persona kanë humbur jetën si pasojë e aksidentit.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Fadil Gashi, i cili tha se në mesin e viktimave është edhe një fëmijë.

“Dy persona kanë vdekur në aksidentin në fshatin Zajm të Klinës. Bëhet fjalë për dy persona të gjinisë mashkullore, një i rritur dhe një fëmijë”, tha Gashi.

Në vendin e ngjarjes shkuan policia dhe një grup hetimor.

po punohet për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.