Nëna e dy vëllezërve që u vranë dhe plagosën në Elbasan ka bërë një deklararë të fortë ditën e sotme. Ajo tha se do të bëjë vetëgjyqësi, ndërkohë që kërcënon autorin e vrasjes, dhe motrën e tij që sipas saj është shkaktare e sherrit.

Ngjarja e rëndë e ndodhur në Elbasan ku njëri prej vëllezërve Kovaçi u plagos dhe tjetri u vra si pasojë e konfliktit të ndodhur për shkak të një vajze minorene.

Nëna e viktimës:

Ai të kalbet brenda në burg. Dua të drejtën e cunit. Ai gjallë nuk rri, do jem unë shkaktare që do e vras. Siç iku djali im 26 vjeç edhe ai do shkojë atje tek djali im.

Ajo gocë, ka qenë një plehrë, ajo është rrot k*rve pinte drogë. Ka ardhur tek lagjia kur po qanim cunin. Vetëm mos e takofsha, do marr benzinë dhe do e djeg. Iku cuni im ashtu do iki dhe ajo. Sa të mbyll vuajtjen për çunin, nuk e lej të gjallë. Nuk kanë kërkuar falje, mos t’u shkoj në shpi se i shqyej.

Djalin e gjeta në spital dhemë la amanet gocën, nuk mundi të fliste më e ksihin goditur me thikë në zemër.