Detaje të reja jane mesuar mbi atentatin në Astir.

Ne kontrollin e mjetit ne vendngjarje nuk jane gjetur arme, dhe fizikisht viktimat nuk kan pasur arme. Ndërsa në mjetin e djegur janë gjetur dy armë zjarri kallashnikovë.

Erigers Mihasi e Armando Dumani të cilët u vranë sot në atentat janë kontrolluar nga efektivët e policisë vetëm 30 minuta para se të ekzekutoheshin në zonën e “Politeknikut”. Vëmendjen policisë mësohet se ia kanë tërhequr xhirot e shumta që po bënin të rinjtë. Kështu, se 32-vjeçari po drejtonte mjetin e llojit “Audi” brenda të cilit u vra në momentin që një efektiv i Policisë Rrugore e ndaloi dhe i kontrolloi dokumentacionin e nevojshëm.

Fax News ka siguruar pamjet ku u gjet e djegur makina tip “Toyota” në Thumanë, e që dyshohet se i përket autorit/ve të vrasjes së dyfishtë në Tiranë.