5 konkurentë të rinj iu bashkuan mbrëmjen e kaluar “Big Brother Vip”.

Ata jan moderatorja Egzona Rafuna, e cila prej vitesh punon në Radio Televizionin e Kosovës, koreografi i njohur Tan Brama, Elton Merja, balerin dhe koreograf, këngëtarja e njohur Xheisara dhe tenisti Arbër Sulstarova.

Ende nuk dihet se si do priten banorët e rinj nga ata që kanë muaj tashmë aty.

Finalja e Big Brother është shtyrë për në datën 18 Shkurt. Deri atëherë pritet të ketë shumë zhvillime.