Ngjarje tragjike në Dropull. Banesa shkrumbohet nga flakët, humbin jetën dy të moshuarit.

Tragjedia ndodhi në fshatin Hllomo.

Ka dyshime që një shkëndije zjarri nga soba e drurit, të ketë rënë në një batanije, duke bërë që zjarri të përhapje në të gjithë shtëpinë e çiftit.

Për pasojë, kanë ndërruar jetë Fotini dhe Irakli Panajoti, të dy 84 vjeç.

Kur mbërriti zjarrfikësja gjithçka kish mbaruar, ndërsa policia po dokumenton të plotë ngjarjen.