Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e djeshme në Fier, ku një u ekzekutua me breshëri plumbash Demir Backa, 57 vjeç.

Pasi familjarët kanë marrë lajmin tragjik dhe kanë shkuar në vendin e ngjarjes janë përballur me policinë.

Hidhërimi dhe zemërimi për ngjarjen e ndodhur ka bërë që familjarët të “shpërthejnë” ndaj policisë, duke mos munguar dhe sharjet dhe ofendimeve drejt uniformës blu.

“Zhdukuni, zhdukuni se do ju vrasim, ikni se u q*** robt, nuk kemi nevojë për shtetin ne” janë disa nga familjarët e viktimës drejt policisë.

Demir Backa ose siç njihej ndryshe (Dem se Agim) Backa, ishte në makinën e tij tip “Audi”, kur një makinë tjetër u afrua pranë tij dhe zbrazën karikatorin e kallashnikovit. Dyshohet se të përfshirë në ngjarje janë 2 persona.

Bëhet me dije se në drejtim të tij u qëllua 15 herë, ku disa nga plumbat e marrë në trup i shkaktuan edhe vdekjen pak orë pas ngjarjes.