Dy motra nga Selaniku i Greqisë, kanë vendosur të zbulojnë së fundmi makthin e përdhunimit dhe prostitucionit nga duart e nënës së tyre.

Motra më e madhe, 20 vjeç dhe e vogla 15 vjeç, thyen heshtjen duke rrëfyer të gjithë ato që kishin përjetuar.

“Ata ishin të tmerrshëm, nëna ime më përdhunoi. Ata na kanë shkatërruar jetën”, u shpreh vajza 20-vjeçare.

“Kishte net kur nuk reagoja. Unë nuk mund të lëvizja ndërsa më abuzonin. Unë nuk mund të jetoj më kështu. Kur i thashë se trupi im më përket mua dhe nuk doja që ajo të më bënte këto gjëra, ajo tha se unë i përkisja asaj dhe se do të bëja çfarë të donte ajo. E godita me shkelm, e shtyva, e luta që të ndalet, por ajo vazhdoi të më ngacmojë,” rrëfehet më tej e reja.

Siç pohuan dy motrat, “ata kurrë nuk e ndjenin dashurinë e nënës së tyre, pavarësisht sa e kërkonin”. 15-vjeçarja më pas u shpreh se ishte përdhunuar nga partneri i nënës së saj.

“Mami dhe partneri i saj më vendosën në dhomë dhe më bënë të shtrihem në shtrat. Pastaj ai vuri dorën nëpër të brendshme. Shikova nënën time, i tregova se sa më shqetëson, ajo më tha të ulem. Unë i bërtita asaj për të më ndihmuar, dhe ajo u largua,” tha vajza me lot në sy.

20-vjeçarja ankohet se nëna e saj e prostituoi. “Nëna ime më promovoi në burra të tjerë dhe fitoi para nga kjo gjë. Kjo ishte filozofia e saj si nënë. Në fakt, një ditë, unë hyra në dhomë dhe pashë nënën time duke e përkëdhelur motrën time. Aty u çmenda. Fillova të bërtas,” vuri në dukje vajza e re.

Por drama nuk përfundon këtu, vajza 15-vjeçari po ashtu u përdhunua nga një 17-vjeçar.

“Ai u hodh mbi mua dhe filloi të më puthte, më hoqi pantallonat, të brendshmet, më goditi. Unë po përpiqesha të gjeja momentin e duhur për t’u larguar prej tij, por ai më kapi, më goditi dhe vazhdoi,” u shpreh e mitura.

Policia dhe prokuroria greke po punojnë për të zbardhur të plotë këtë ngjarje. Lidhur me çështjen e rëndë që ka tronditur vendin fqinj orët e fundit foli edhe avokati i tyre, i cili tha se ka prova konkrete që zbulojnë se gjithçka që kanë dëshmuar vajzat janë të vërteta.