Një ngjarje e rëndë është regjistruar së fundmi në Greqi.

Bëhet me dije nga mediat e huaja se një 25-vjeçare në Almyros ka përjetuar një tmerr të vërtetë, teksa është përdhunuar nga ish-partneri i saj në tualetin e kafenesë.

Konkretisht, ngjarja e cila ka shkaktuar shqetësim në komunitetin lokal, ka ndodhur mbrëmjen e së premtes, kur vajza ka takuar aksidentalisht ish-partnerin e saj në një kafene.

Të dy ishin ulur në grupe të ndryshme dhe kur 25-vjeçari u ngrit për të shkuar në tualet, e ndoqi dhe e përdhunoi atje.

Vajza ka kontaktuar menjëherë komisariatin lokal, ku ka denoncuar ngjarjen.

Tashmë është urdhëruar ekspertiza mjeko-ligjore dhe autori 27-vjeçar do të dërgohet ditën e martë në prokurori, pasi i është lënë afat për të kërkuar falje. Veshjet e tyre tashmë janë konfiskuar, shkruan zougla.gr.