Tenton t’i japë fund jetës duke pirë helm të fuqishëm bujqësor, fostoksinë.

Ngjarja ndodhi rreth orës 18:50.

Në spitalin e Sarandës ka mbërritur me ambulancë shtetasja M.F.,66 vjeçe., banuese ne fshatin Ninat, bashkia Konispol.

Stafi mjekësor po përpiqet t’i shpëtoje jetën gruas pasi ka konstatuar se ka pirë helm. , e cila ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.