Raportohet se një person i maskuar me kapuç në kokë ka zbritur nga një makinë tip ‘Benz’ ka vendosur eksplozivin në katin e parë të ndërtesës ku Stafuka kishte dhënë dyqanet me qira dhe është larguar.

Detaje të reja kanë dalë nga shpërthimi me eksploziv në Fushë Krujë mbrëmjen e kaluar në banesën e Naim Stafukës, vëllai i Enver Stafukës, i cili rezulton i zhdukur që prej 2015-ës. Mësohet se kamerat e sigurisë kanë filmuar të gjithë ngjarjen.

Raportohet se një person i maskuar me kapuç në kokë ka zbritur nga një makinë tip ‘Benz’ ka vendosur eksplozivin në katin e parë të ndërtesës ku Stafuka kishte dhënë dyqanet me qira dhe është larguar.

Shpërthimi i tritolit në derën e shtëpisë së Enver Stafukës në Fushë Krujë ndodhi mbrwmjen e kaluar rreth orws 22:30. Nga shpërthimi raportohen vetëm dëme materiale e nuk ka pasur të lënduar në njerëz.