Gjendet i vdekur në një parcelë në Selenicë.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Hysoverdh në zonën e Kotës.

Burime nga policia e Vlorës bën me dije se çobani u gjet në një parcelë toke.

Paraprakisht burimet bëjnë me dije se 64-vjeçari që u gjet i pajetë ka pasur probleme me zemrën.

Kanë qenë banorët e zonës ata që kanë parë trupin e pajetë, dhe më pas kanë njoftuar policinë dhe grupin hetimor.

Po punohet për identifikimin e shkaqeve të vdekjes.

deri më tanoi policia nuk raporton për shenja dhune në trup.