Një ngjarje e rëndë ka tronditur Selanikun ditën e sotme.

Një trup i pajetë, i dekompozuar është gjetur nga një peshkatar.

Kufoma e cila është në kalbje të avancuar nuk ka kokë dhe këmbë.

Sipas informacioneve të Thestival, peshkatari ka lokalizuar trupin mëngjesin e sotëm në zonën detare të Kalochorit, n drejtim të Halastrës.

Forcat e Rojës Bregdetare ndodhen në vendngjarje dhe po mbledhin informacione. Trupi i pajetë është marrë dhe është dërguar në mjekësinë ligjore të Selanikut .