Një aksident i rëndë është regjistruar sot në Gramsh, ku një fuoristradë ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në greminë.

Ngjarja ndodhi në aksin rrugor Poroçan-Gramsh.

Drejt vendngjarjes shkuan ambulanca dhe zjarrfikësja.

I plagosur ka mbetur drejtuesi i fuoristradës tip “Land Rover” me emrin Kodhel Qefa.

Gramsh/ Informacion paraprak

Më datë 10.09.2021, rreth orës 12:45, në fshatin Poroçan, Gramsh, shtetasi K.Ç., duke drejtuar mjeti tip “Lager Rover “, ka humbur kontrollin e mjetit dhe për pasojë drejtuesi i mjetit është plagosur, dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaktut të aksidentit.