Dy persona kanë grabitur gjatë natës një pikë karburanti në aksin Bulqizë-Shupenzë.

Mësohet se grabitësit kanë marrë një shumë parash në pikën e karburanitit që ishte në pronësi të shtetasit Q,J.

Policia vijon kërkimet për të identifikuar dhe kapur autorët

Grupi hetimor po vijon hetimet në vendngjarje, dhe po punohet intensivisht për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Në cilëinë e provës materiale janë administruar deklarimet e punonjësit dhe kamerat e sigurisë.