Dashi

Ditë me fat për zemrën për sa kohë që nuk mbylleni në shtëpi! Në punë, mos i nënvlerësoni njohuritë dhe risitë, ato mund të jenë veçanërisht të dobishme!

Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Kjo ditë nis me pak polemika, përpiquni të mos krijoni diskutime të kota. Në punë, për më tepër, ka çështje të vogla ekonomike për t’u zgjidhur.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Ndryshimet pozitive po vijnë në dashuri, bëhuni gati. Në punë, kultivoni kontakte, ato mund të sjellin bashkëpunime interesante.

Gaforrja

Në dashuri, ndjenjat janë pak si të bllokuara, nëse keni diçka për t’i thënë partnerit tuaj, bëjeni deri të hënën (e martë 10). Ndërkohë në punë jeni disi të pakënaqur, do të dëshironit më shumë mbështetje.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Në dashuri përpiquni të jeni të qetë edhe nëse duhet të përballeni me përgjegjësi të reja. Në punë, nga ana tjetër, Jupiteri i favorshëm ofron lajme nga e hëna, e martë.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Favorizoni ndjenjat të hënën, planifikoni diçka me të dashurin/ën tuaj! Në punë, nëse ka vështirësi, ato do të zgjidhen së shpejti.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Hëna e favorshme jep emocione të mira, përpiquni të mos jeni shumë kritikë. Në punë, nga ana tjetër, duhet maturi për çështjet ekonomike.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Në dashuri, kushtojini vëmendje shumë fjalëve të hënën, para se të thoni diçka, numëroni deri në 10! Në punë, nga ana tjetër, favorizoni nismat e reja, por kushtojini vëmendje shpenzimeve!

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Kohë e mirë për çiftet, Jupiteri duket i favorshëm dhe ndihmon projekte të reja. Në punë nga ana tjetër favorizohen profesionistët e lirë, lajmet e mira janë në rrugë e sipër.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Në dashuri, nëse ka pasur tensione, tani mund të gjeni çelësin e problemit. Në punë, megjithatë, mos bëni hapa false, por përpiquni të mendoni me kujdes për të gjitha propozimet që vijnë.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Në dashuri, favorizohen të hënën njohjet e reja, tregoni se dini të viheni në dispozicion. Nga ana tjetër në punë duhet të ruani qetësinë, nuk është koha për polemika.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Në dashuri, Hëna në kah të kundërt krijon një shqetësim të hënën. Në punë, nga ana tjetër, zgjidhjet vijnë, por duhet të keni durim.