Dashi
Një ditë plot dashuri, kjo e premte 27 maji do të jetë, shfrytëzojeni mirë. Puna është larg nga pritshmëritë tuaja aktuale.

Demi
Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj
Në mëngjes jeni paksa te tensionuar, do të rikuperoheni pasdite. Puna vazhdon e qetë, pa shumë probleme.

Binjakët
Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor
Pasioni po rikthehet ngadalë në lidhjen tuaj, pas një rënieje të zgjatur, vera po ndihet. Kolegët tuaj në punë ju vlerësojnë dhe ju e dini këtë.

Gaforrja

Kujdesuni për partnerin tuaj këtë fundjavë. Jupiteri ju buzëqesh dhe puna mund të rezervojë disa surpriza të mëdha javën e ardhshme.

Luani
Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht
Shumë mendime ju mbushin kokën, pastroni mendjen tuaj. Puna është e vështirë këtë javë, pushoni.

Virgjëresha
Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator
Ndjenjat janë gjithmonë të drejta, besoni tek ajo që ndjeni. Kjo vlen edhe për punën.

Peshorja
Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor
Ka diçka që si krimbi i drurit po ju gërryen mendjen, përpiquni ta sqaroni. Për punëtorët e vetëpunësuar, një periudhë e ndërlikuar fillon para verës.

Akrepi
Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor
Lërini mënjanë projektet tuaja për atë se si duhet të jetë partneri ideal dhe përpiquni të jetoni të tashmen. Pak tension në punë, duhet të ruani qetësinë.

Shigjetari
Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor
Pasdite mund të keni takime interesante. Mundësi të reja janë gjithashtu në horizont në sferën e punës.

Bricjapi
Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar
Yjet nuk ju buzëqeshin plotësisht, por mos u dorëzoni. Puna dhe shqetësimet që keni do të vijnë duke u përmirësuar duke filluar nga muaji i ardhshëm.

Ujori
Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt
Duhet të qëndroni të qetë dhe të mbani mend ata që ju duan vërtet. Puna ka filluar të japë kënaqësi.

Peshqit
Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars
Harrojini për pak ëndrrat tuaja, përkushtohuni në realitetin që keni. Puna po ju merr shumë kohë, por edhe po ju jep, kjo është një shenjë pozitive.